Skip to content
Red Heating

Loto Multiair 14 kW

Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet

Piecyki na pellet wykonane ze stali z elementami metalowymi w kolorze czarnym, białym, szarym lub bordowym.  Kryje w sobie całkowicie nowy typ paleniska, gdyż jest ono głębsze i wyższe, sprzyjające naturalnemu widokowi płomienia. Ruszt żeliwny z opatentowanym systemem bezpiecznego startu. Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktach Red. Loto to piecyk szczelny, w którym pellet pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność  i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach, także tych należących do klasy A. Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu. 

Piecyk Loto 14 występuje w wersji Multiair, co oznacza, że może ogrzać sąsiadujące pomieszczenia. Piecyk może efektywnie doprowadzić ciepłe powietrze do innych pomieszczeń na maksymalną odległość 8 metrów z rzeczywistą temperaturą do 80°C. Dzięki trzem niezależnym i regulowanym elektronicznie wentylatorom (wewnątrz piecyka), pozwala na precyzyjną kontrolę rozprowadzenia ciepła pomiędzy pomieszczeniami, do których doprowadzone jest powietrze.

Dostępne kolory wykończenia: 

\"piecyki \"piecyk \"piecyki \"piecyki

System sterowania

 

Panel sterujący, który posiadają nasze piecyki na pellet ma łatwe i intuicyjne funkcje oraz jest naprawdę prosty w obsłudze. Jest on dostępny w języku polskim.

Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet

Zalety nowych piecyków

Hermetyczny

Palenisko jest w 100% hermetyczne, rozwiązanie to wprowadzono we wszystkich nowych produktów Red. Camelia to piecyki na pellet szczelne, w którym surowiec pali się pobierając tlen wyłącznie z zewnątrz, pozwalający na oszczędność i perfekcyjny komfort termiczny w nowoczesnych domach.

Ogień w 3 minuty

Dzięki nowemu ceramicznemu żarnikowi, płomień pojawia się już w ciągu trzech minut, to o 40% szybciej niż w poprzednich wersjach oraz o wiele niższy pobór prądu.

Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet
Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet

Tryb naturalnej konwekcji

Piecyk został wyposażony w funkcję, która pozwala na całkowite wyłączenie wentylatorów w celu uzyskania absolutnej ciszy w pomieszczeniu oraz ogrzewanie tylko poprzez konwekcję.

Ekoprojekt 2022

Nowe produkty Red zostały zaprojektowane zgodnie z najsurowszymi normami dotyczącymi redukcji emisji w przepisach Ekoprojekt 2022.

Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet
Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet

Naturalny płomień

Nowe produkty Red charakteryzują się szerokim płomieniem, który wygląda bardziej naturalnie i spokojnie.

Sterowanie Wi-Fi

Oprócz tradycyjnego panelu lub pilota, poprzez dedykowane aplikacje (App), możliwe jest zarządzanie i programowanie piecyków na pellet ze swojego smartfonu lub tabletu, wewnątrz lub na zewnątrz domu – dla maksymalnego komfortu (wymaga zakupu dodatkowego osprzętu, kompatybilne z systemami Android / iOS).

Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet
Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet

Dostępne modele

Dane techniczne:

Klasyfikacja energetyczna:


Moc nominalna:


Moc minimalna:


Autonomia pracy:


Pojemność zasobnika:


Zużycie pelet:


Sprawność max:


Średnica wlotu powietrza:


Średnica wylotu spalin:


Zalecane ciśnienie komina:


Pobór prądu:


Gwarancja:


Waga:

Loto Multiair

A+


13,8 kW


3,4 kW 


10-40 h


46 l


0,8-3,1 kg/h


93,20 %


Ø 60 mm


Ø 80 mm


10 Pa


80 W


2 lata


165 kg

Rysunek techniczny piecyka na pellet:

Loto MultiAir 14 kW – piecyki na pellet