Skip to content
Red Heating-Wentor Piotr Wentlant
Kotły PERFORMA 25 RedHeating

Kotły na pellet Red, to nowoczesne urządzenia do spalania biomasy.

Kotły pracują w sposób automatyczny i czysty. Same się rozpalą, ustawią odpowiedni tryb pracy oraz błyskawicznie dostarczą ciepło do Twojego domu. Nasze urządzenia skonstruowane są zupełnie inaczej niż przeciętne kotły na pellet. W naszej ofercie Znajdziesz produkty o małych wymiarach (dla zaoszczędzenia miejsca w kotłowni) i dużych możliwościach grzewczych. Z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie. Dlaczego posiadanie oszczędnego urządzenia jest tak ważne? Ponieważ koszty wydawane na ogrzewanie stanowią znaczną część domowego budżetu. Z kotłem Red w tani sposób zapewnisz ciepło swojej rodzinie przez cały sezon.
Podłącz i grzej. Prosty rozruch kotła. Wentor

 

 

Kocioł już skonfigurowany do pracy.

  • Wbudowana kompletna hydraulika
  • Szybki montaż
  • Prosty rozruch
  • Brak skomplikowanych nastaw
  • System wielu zabezpieczeń
  • Praca w układzie zamkniętym

Inspirująca technologia:

Kotły Red to innowacyjna konstrukcja, gdzie zbiornik na paliwo, osprzęt hydrauliczny i komora spalania umieszczone są wewnątrz urządzenia. Dzięki temu powstały prawdziwie kompaktowe maszyny grzewcze. To rozwiązanie konstrukcyjne bardzo się sprawdziło. Obecnie wiele firm próbuje naśladować naszą budowę, maskując zewnętrzne komponenty w jednej rozległej (szerokiej i wysokiej) obudowie.

Lider rynku:

Nasze kotły produkowane są w największej na świecie fabryce urządzeń na pellet. Dzięki temu zapewniamy sprawdzone i bezpieczne produkty, które łączą w sobie wysoką kulturę pracy z oszczędnościami na ogrzewaniu.

Nasza oferta kotłów spełniających kryteria Ekoprojektu 2020

 

Kotły Selecta – następca legendarnego kotła Red Compact

Kompaktowy kocioł na pellet idealny do małych kotłowni (pomieszczenia pod schodami, piwniczki). Dzięki temu, że układ C.O. jest już wbudowany w urządzenie, może on zostać łatwo przyłączony do istniejącej instalacji. Wysoka sprawność oraz rozległy zakres modulowanej mocy nominalnej sprawia, że Selecta idealnie wpasowuje się do różnej kubatury pomieszczeń. Ten nowoczesny kocioł spełnia normę Ekoprojekt 2020 oraz klasę energetyczną A+. Kocioł Selecta ma już wbudowany zasobnik na pellet o pojemności 72 l.
kocioł na pellet

Kotły Performa Easy Clean

Kompaktowy kocioł C.O. na pellet idealny do małych kotłowni (pomieszczenia pod schodami, piwniczki). Dzięki temu, że układ C.O. jest już wbudowany w urządzenie, może on zostać łatwo przyłączony do istniejącej instalacji. Wysoka sprawność oraz rozległy zakres modulowanej mocy nominalnej sprawia, że Selecta idealnie wpasowuje się do różnej kubatury pomieszczeń. Ten nowoczesny kocioł spełnia normę Ekoprojekt 2020 oraz klasę energetyczną A+. Kocioł Performa ma już wbudowany zasobnik na pelet o pojemności 100 l.

Automatycznie i mechanicznie oczyszczany ruszt oraz zawirowywaczy. Ruszt otwiera się w dół nabijając na specjalne kolce czyszczące go. Dodatkowo dwa \”palce\” ze stali nierdzewnej rozbijają zgorzel, który może powstać na skutek spalania złej jakości pelletu.
Kotły

Kotły Performa Easy Clean PLUS

Kompaktowe kocioł C.O. na pellet idealny do małych kotłowni (pomieszczenia pod schodami, piwniczki). Dzięki temu, że układ C.O. jest już wbudowany w urządzenie, może on zostać łatwo przyłączony do istniejącej instalacji. Wysoka sprawność oraz rozległy zakres modulowanej mocy nominalnej sprawia, że Selecta idealnie wpasowuje się do różnej kubatury pomieszczeń. Ten nowoczesny kocioł spełnia normę Ekoprojekt 2020 oraz klasę energetyczną A+. Kocioł Performa ma już wbudowany zasobnik na pellet o pojemności 100 l.

Automatycznie i mechanicznie oczyszczany ruszt oraz zawirowywaczy. Ruszt otwiera się w dół nabijając na specjalne kolce czyszczące go. Dodatkowo dwa \”palce\” ze stali nierdzewnej rozbijają zgorzel, który może powstać na skutek spalania złej jakości pelletu.

Kocioł wyposażony jest w system prasowania popiołu oraz odprowadzania go do dołączonego popielnika na kółkach. Dzięki takim rozwiązaniom opróżnianie popiołu z kotła odbywać się może co 3 miesiące. Popielnik na kółkach można zamontować z lewej jak i prawej strony w zależności od pomieszczenia. Wymiary bocznego popielnika: szer. 285 x gł. 650 x wys. 390 mm
Kotły